KRZYSZTOF
WERMIŃSKI

Wizyta (konsultacja) chirurgiczna

Konsultacja chirurgiczna rozpoczyna się od dokładnego zebrania wywiadu chorobowego, przeglądnięcia dokumentacji medycznej z dotychczasowego leczenia ( w tym celu proszę przynieść ją na pierwszą wizytę). Następnie przechodzę do badania fizykalnego (badania pacjenta) w zakresie dotyczącym rodzaju wizyty. Po uzyskaniu informacji z wywiadu i badania udzielam pacjentowi porady co do dalszego postępowania: dalszej diagnostyki lub leczenia. W gabinecie wystawiam recepty na leki refundowane przez NFZ, orzekam także o czasowej niezdolności do pracy (L4 / ZUS ZLA).

W gabinecie wykonuję zabiegi chirurgiczne takie jak:

 • Wycięcie znamion skórnych, kaszaków, tłuszczaków powłok do badania histopatologiocznego. W przypadku znamion skórnych zabieg może być poprzedzony dermatoskopią czyli oglądaniem znamienia w specjalnym urządzeniu pozwalającym na dokładną ocenę wyglądu znamienia i wstępnym określeniu jego charakteru. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, mniej więcej po 10 – 14 dniach usuwane są szwy skórne. Po około 3 tygodniach otrzymujemy wynik badania histopatologicznego.

 • Krioterapia zmian skórnych – zabieg polega na zamrażaniu zmian takich jak włókniaki, brodawki łojotokowe, brodawki zwykłe i wirusowe oraz inne zmiany. Procedurę tą wykonujemy przy pomocy specjalistycznego urządzenia firmy Mertum Cryoflex z użyciem podtlenku azotu. Zabieg nie wymaga znieczulenia.

 • Chirurgiczne opracowanie trudno gojących się ran – wycięcie martwicy, usuniecie złogów włóknika i biofilmu, usunięcie zdewitalizowanych tkanek, płukanie ran specjalistycznymi środkami (lawaseptykami), opatrunki specjalistyczne z użyciem odpowiednich środków opatrunkowych, zakładanie sączków lub setonów do ran.

 • Terapia podciśnieniowa – nowoczesny sposób leczenia trudno gojących się ran – realizowany jest przy użyciu specjalistycznych urządzeń i opatrunków generujących podciśnienie w ranach, w ten sposób oczyszczających ranę i przyspieszających jej gojenie. Urządzenia te są wypożyczane przez firmy farmaceutyczne, zmiana opatrunków odbywa się w naszym gabinecie, najczęściej 2-3 razy w tygodniu.

 • Dermatoskopia – jest to metoda diagnostyczna pozwalająca na dokładną ocenę znamion barwnikowych skóry i zakwalifikowanie poszczególnych zmian do wycięcia lub do obserwacji. W moim gabinecie posługuję się wideodermatoskopem cyfrowym FireFly DE-300, pozwalającym na wizualizację znamion na ekranie komputera, a na życzenie Pacjenta wydruk obrazu.

 • Leczenie hemoroidów sposobem Barrona (zakładanie gumek). Zabieg ten polega na założeniu 1-3 gumowych podwiązek (pierścieni) na hemoroidy. Nie jest wymagane znieczulenie do tego zabiegu.

 • Zmiany opatrunków na ranach pooperacyjnych, usuwanie szwów skórnych.

 • Nacięcie ropni, zropiałych kaszaków z płukaniem jamy ropnia, założeniem sączka do jamy ropnia. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.

 •  Kwalifikacje do zabiegów operacyjnych:
    » przepuklin pachwinowych, pępkowych i brzusznych;
    » kamicy pęcherzyka żółciowego - laparoskopowo;
    » guzów piersi;
    » żylaków kończyn dolnych;
    » żylaków odbytu;
    » i innych.

Kontakt

Gabinet mieści się w Tarnowskich Górach Strzybnicy, 
ul. Starowapienna 32 
telefon kontaktowy i rejestracja (po godz. 16.00): 577 642 224